Biblické hry

Lukáš 18:16

Proč zveřejňovat biblické hry na internetu


Žijeme v době počítačů a digitálních médií a jsme zvyklí obracet se na internet, když hledáme odpovědi na naše otázky. Trávíme také volný čas tím, že hrajeme hry na počítači nebo tabletu, případně na smartphonu. Zvláště mladí tráví čas na sociálních sítích tím, že chatují s kamarády, píší příspěvky, a prohlíží příspěvky a fotografie svých přátel ve svém profilu.

Protože mladí lidé takto využívají počítače, určitě si můžeme položit otázku, co jim sociální sítě a současné počítačové hry dají do života. Proto by bylo určitě jen dobré, kdyby existovaly biblické hry online. Mladí by tak trávili čas oblíbeným způsobem a kromě toho by také mohli čerpat božskou moudrost, která je obsažena v knize Bibli. Je tedy na tvůrcích her, aby takové hry vyrobili nebo spíše aby ti, kdo umí programovat hry, své síly napřeli tímto směrem. Tvůrcům komerčních her totiž nejde tak o to, aby přinesli užitek svým hráčům, ale spíše aby byli úspěšní a zaujali generaci dnešních mladých. A proto ani tak neprodukují biblické hry online jako spíše střílečky a hry s prvky úpadku, který patří k dnešní době.

Tvůrci počítačových her, berte tento článek jako výzvu k produkování her s budujícím obsahem pro naše mladé a ne jen sledovat komerční úspěch a vydělávání peněz.


Autor článku: Zdeněk Běhunčík

Web zahájil svoji činnost 28.11. 2016


Copyright © 2019 All Rights Reserved.

Optimalizace webu